Pozvánka na Folkovanie pod Skalkou

Dátum: 29.06.2009 | Kategória: Kultúra | Komentáre: 0 | Zobrazení: 2976

Tento rok, v dňoch 24-teho a 25-teho júla sa v peknom prostredí areálu pod hrádockou Skalkou a v Čajovni za siedmimi horami uskutoční už 13. ročník country-folkového festivalu Folkovanie pod Skalkou.

 Ako už úvodná veta naznačuje, na tento rok pripravili organizátori, Mesto Liptovský Hrádok, niekoľko prekvapení. Tým prvým je že vďaka spolupráci mesta a miestnej čajovne sa rozšíril počet pódií na dve a tak si v sobotu večer budú môcť návštevníci vychutnať pesničkárov nielen na obed v amfiteátri ale aj večer v komornom prostredí čajovne Nie je to však zďaleka jediné prekvapenie. Čo sa týka hudby pripravili organizátori tradične veľmi pestrý program v ktorom sa predstavia pesničkári a skupiny z celého Slovenska i suedných Čiech. Za všetkých spomeňme Mariána Geišberga – lahôdku pre folkových fajnšmekrov alebo Alana Mikušeka – to pravé pre priaznivcov country. Nielen hudbou je ale festival živý a tak Folkovanie ožije aj množstvom sprievodných akcií. Celý areál bude rozvoniavať gulášom, ktorí budú pripravovať účastníci Majstrovstiev vo varení gulášu. Posilniť sa ním budú chcieť najmä tí, ktorí majú v pláne zúčastniť sa silových súťaží. Ak si netrúfate, nič to – súťaž v dojení kravy silu nevyžaduje a určite to bude dobrá zábava. Nezabudnite prísť na festival v štýlovom country oblečení. Celý pár alebo dokonca rodina bude príjemne prekvapený keď ich za toto oceníme. Á propos – rodina – deti, samozrejme, vezmite so sebou. Je pre ne prichystaný destký kútik s hrami a súťažami, môžu sa spoločne s vami zúčastniť výučby country tancov alebo si zajazdiť na koňoch.
Ako vidíte, nielen hudobný program na tomto ročníku Folkovania pod Skalkou je pestrý a na svoje si na ňom príde každý člen rodiny. Ostáva nám už teda dúfať len vo výborné počasie a tešiť sa na skvele strávený víkend.

Komentáre k článku

Momentálne nebol pridaný žiadny komentár k tomuto príspevku. Buďte prvý!

Meno:
Text:
Predvádzajúci mesiac máj 2024 Nasledujúci mesiac  
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Novinky

25.05.2018: Ochrana osobných údajov
Mesto Liptovský Hrádok, v súlade s Koncepciou rozvoja informačných systémov pre mesto Liptovský Hrádok, v roku 2008 vytvorilo podmienky pre fungovanie internetovej Televízie Liptovský Hrádok, ktorá je súčasťou mestskej informačnej siete pre občanov a návštevníkov mesta. TV Liptovský Hrádok je vytvorená za účelom publikovania videoreportáží, oznamov a informácií: - zo života samosprávy, - z oblasti kultúry, osvety a športu, - z oblasti ochrany života, zdravia a majetku obyvateľov. Právnym základom k spracúvaniu osobných údajov občanov v TV Liptovský Hrádok sú v zmysle čl. 6 bod 1 GDPR udalosti: - keď spracúvanie je nevyhnutné na splnenie úlohy realizovanej vo verejnom záujme. - keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku občanov, - keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na účel oprávnených záujmov prevádzkovateľa. Mesto Liptovský Hrádok má implementované povinnosti prevádzkovateľa informačných systémov osobných údajov viď https://www.liptovskyhradok.sk/ochrana-osobnych-udajov.html


Partneri

mesto Liptovský Hrádok

creativesolution.eu © 2009