Výrub poškodených stromov

Dátum: 03.03.2019 | Kategória: Životné prostredie | Komentáre: 3 | Zobrazení: 1189

Komentáre k článku

#673, meno: martin droppa - @Miro
Ďakujem, pán Miro, za upozornenie, časť o náhradnej výsadbe stromov som prepočul.
Napriek tomu si dovolím pripomenúť, že novou výsadbou stromov v pomere 1:1 (jeden mladý stromček za jeden veľa desaťročí starý strom) nedosiahneme v zmysle významu stromu ako takého nič. Jednoducho jeden mladý vysadený strom-ček okrem iného nikdy nevyprodukuje toľko kyslíka, ako strom starý desiatky rokov, dokonca starý viac než sto rokov. V tomto duchu by sme museli za jeden vypílený strom vysadiť v meste najmenej niekoľko desiatok mladých listnatých stromov.
Takže, domnievam sa, priamo v meste si krok za krokom ničíme to, čo máme asi najcennejšie - a tým je príroda, naše životné prostredie.
#672, meno: Miro
martin droppa: čas 3:34
#671, meno: martin droppa
Zaujímavé - o náhradnej výsadbe listnatých aj ihličnatých stromov (či už v zmysle príslušných zákonov a povinností alebo "len" v zmysle obnovy a stáleho dopĺňania zelene na území mesta) nepadlo v celej videoreportáži ani len pol slova. Masívne vypiľovať desiatky rokov staré, často viac než storočné listnaté stromy, okrem iného produkujúce do ovzdušia kyslík - to "nám" ide ako po masle (aj bez toho, aby o tom bola dopredu informovaná verejnosť, poslanecký zbor mestského zastupiteľstva a jeho príslušné komisie). Ale kde je v meste adekvátna nová výsadba hodnotnej zelene? Domnievam sa, že nikde. V skutočnosti spolu s vypiľovaním stromov (ktoré sú v takom stave v akom sú len preto, lebo sa desiatky rokov zanedbávalo ich ošetrovanie a ochrana - žeby to bol účel?) si len úspešne pílime povestné konáre pod zadkami, ničiac si pri tom najbližšie a najcennejšie životné prostredie.

Meno:
Text:
Predvádzajúci mesiac apríl 2024 Nasledujúci mesiac  
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Novinky

25.05.2018: Ochrana osobných údajov
Mesto Liptovský Hrádok, v súlade s Koncepciou rozvoja informačných systémov pre mesto Liptovský Hrádok, v roku 2008 vytvorilo podmienky pre fungovanie internetovej Televízie Liptovský Hrádok, ktorá je súčasťou mestskej informačnej siete pre občanov a návštevníkov mesta. TV Liptovský Hrádok je vytvorená za účelom publikovania videoreportáží, oznamov a informácií: - zo života samosprávy, - z oblasti kultúry, osvety a športu, - z oblasti ochrany života, zdravia a majetku obyvateľov. Právnym základom k spracúvaniu osobných údajov občanov v TV Liptovský Hrádok sú v zmysle čl. 6 bod 1 GDPR udalosti: - keď spracúvanie je nevyhnutné na splnenie úlohy realizovanej vo verejnom záujme. - keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na ochranu života, zdravia alebo majetku občanov, - keď spracúvanie osobných údajov je nevyhnutné na účel oprávnených záujmov prevádzkovateľa. Mesto Liptovský Hrádok má implementované povinnosti prevádzkovateľa informačných systémov osobných údajov viď https://www.liptovskyhradok.sk/ochrana-osobnych-udajov.html


Partneri

mesto Liptovský Hrádok

creativesolution.eu © 2009